Aktivně v podkrkonošské krajině

 

1. den: Tajemné Rýchory

Víte, že dělostřelecká tvrz Stachelberg měla být největší tvrzí československého opevnění a díky své rozloze i pátou největší v Evropě? 3,4 km unikátních podzemních chodeb a sálů nás čeká v hloubce 25-60 m pod povrchem a nevynecháme ani v okolí vybudované zákopy a výstup na rozhlednu Eliška s nádhernými výhledy na Mravenčí hory a Královecký špičák.

Poté se vydáme na Rýchorskou boudu skrz Dvorský les a cestou nezapomeneme pozdravit vílu Rýchorku!

Mokrá varianta: změníme trasu procházky a navštívíme Hornický skanzen v Žacléři.

2. den: Až na vrcholky hor!

Horní Malé Úpy se přes Svorovou horu vydáme na královnu našich hor a náš nejvyšší vrchol – Sněžku. Nebojte se, lanovku obejdeme obloukem :-) Cestou si totiž užijeme nádherné výhledy do Polska a také občerstvovací pauzu na boudě Jelence. Obřím dolem, jedním z nejkrásnějších pozůstatků ledovce u nás, sestoupíme do Pece pod Sněžkou.

Mokrá varianta: ZOO Dvůr Králové a exkurze do výrobny vánočních ozdob

3. den: A přírodu střídá kultura

Vyrazíme do pevnosti Josefov, kde si užijeme na míru šitou prohlídku! Zažít absolutní tmu, plížit se chodbami při světle svíčky a založit miny - to a mnoho dalšího se tu dá stihnout! Nakonec štěstí, že pevnost nebylo třeba použít, jinak bychom možná něco tak unikátního ani nenavštívili!

Další zastávkou v Josefově bude Pevnostní kovárna, kde všichni vždy jen hltají příběhy PANA kováře!

Odtud se vydáme do nádherného hospitalu Kuks, kde si nenecháme ujít prohlídku staré lékárny. Budeme si moci vyzkoušet roli lékárníka a rozmělňovat léčiva v třence, vyrábět tablety či vylisovat čípky, nebo ve výdejním boxu číst recepty, vydávat léky a podávat rady o jejich užívání. V případě času ještě zastávka u Braunova Betléma.

4. den: Dvě skalní města v jednom dni – no kdo to má?

Teplických skal se vydáme do Adršpachu. Cestou vyšplháme na skalní hrad Střmen, zimu zažijeme v místě zvaném Sibiř a skrz Vlčí rokli dorazíme až do skalního města Adršpach, kde si alespoň nohy ochladíme v nádherném jezírku.

 

Ceny u programů po ČR jsou na vyžádání. V ceně hraje samozřejmě velkou roli vzdálenost školy od destinace či výběr služeb (strava aj).
Proto Vám kalkulaci nezávazně vypracujeme na míru.

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace