Německo a Rakousko

Německo

Naši západní sousedé mají rozhodně co nabídnout a to v každém ročním období. Drážďany s božským Muzeem člověka, odkud je zatěžko dostat děti i dospělé, uličky středověkého Norimberku a jeho vonící klobásky, tepající metropole Berlína, kde vedle sebe v míru a harmonii žijí historické i moderní prvky, vznešenou Postupim, kde zámky a sídla nestíháte počítat a nebo ponurou návštěvu koncentračního tábora Sachsenhausen.

A pokud chceme mimo poznávání i trochu oddychu, nabízí se Tropical Islands u Berlína, Legoland u Mnichova a nebo výlet do přírody v okolí Berchtesgaden a jezera Königsee.

Rakousko

Rakousko může nabídnout snad vše - překrásné hory, historická města, malebné vesničky, zajímavé tradice a úžasné památky. Snad jen moře mu chybí, ale jezera, sic trochu studenější, ho bohatě nahradí.

My se pro změnu naladíme na vznešenou notu Habsburků či Mozarta a nezapomeneme, že v Rakousku o klokany zakopávat rozhodně nebudeme!

 

Užijte si výhledy na vrcholky Solné komory a zanořte se s námi i do hlubin solných dolů. Užijeme si jak přírody, tak architektury.

Dvě krásky na Dunaji, které ohromí každého. Co si přát více?

Užijeme si Berlína, města kontrastů, Postupimi, města paláců, poznáme temnou historii v Sachsenhausen a na závěr si oddychneme v Tropical Islands!

Regensburg, kde na nás historie jen dýchne. Římská brána, středověké uličky, místo zasedání Říšských sněmů nebo rozhlehlý zámek dynastie Thurn-Taxisů. Navíc Walhalla připomínající osobnosti Německa v antickém stylu!

Studijní vzdělávací jednodenní zájezd za krásami města Drážďany a Popelčiným zámkem Moritzburg. Čeká nás Zwinger, Semperopera, Frauenkirche, Muzeum člověka, kvízy, soutěže, Primark a mnoho dalšího!

Pojďme se vydat ve stopách Marie Terezie, Sissi a Františka Josefa I. Čeká nás prolídka císařské Vídně a poté nádherné státní místnosti a zahrady Schönbrunnu.

Čekají nás uličky středověkého Norimberku, vonící klobásky, místní kašny, pověsti a hrad, kde se narodil Václav IV. Při cestě zpět se zrelaxujeme v kurfiřtských lázních v Ambergu.

Berlín umí zapůsobit jako žádné jiné město. Setkává se tu východní a západní kultura, moderna v podobě Potsdammer Platz s historickým Nikolaiviertel a to vše se dá nasávat při pěší prohlídce i při dechberoucím výhledu z TV věže.

Nechte se okouzlit unikátním anglickým parkem v Bad Muskau a středověkou atmosférou v historickém Görlitz!

Studijní vzdělávací jednodenní zájezd za krásami města Drážďany. Procházka Starým i Novým městem, výhled z věže Frauenkirche, zvonkohra ve Zwingeru, návštěva katedrály Hofkirche a další radovánky ...

Bautzen vypínající se na skále nad řekou Sprévou a pyšnící se malebnými uličkami a návštěva proslulé míšenské porcelánky. Užít si je můžete nejen během adventu, ale i při slavném velikonočním trhu na jaře!

Lipsko, to je místo, kde si na své přijde každý. Představujeme setkání literatury v podobě Goethova Fausta, hudebního odkazu Johanna Sebastiana Bacha či historie a monumentálního Památníku Bitvy národů.

Salzburg je malebné město, kde si každý najde své - milovníci francouzských zahrad, nedobytných pevností, katakomb, hudby, jídla či muzejí. A nezapomeneme na vodní hrátky v nedalekém Hellbrunnu!

Malý kousek od hranic láká k návštěvě Linz, město umění, hudby a interaktivního muzea Ars Electronica Center. Poté, co se nabažíme i uliček starého města, tak na trase ještě čeká prohlídka koncentračního tábora Mathausen-Gusen.

Vídeň v moderním hávu aneb návštěva OSN, Donauturm, zastávka u hippie domu Hundertwasserhaus a poté samozřejmě prohlídka Vídně klasické.

Podívejte se se žáky na soutok tří řek v Pasově a zažijte úžasné výhledy ve stezce v korunách stromů Neuschönau. Program je variabilní, doporučujeme i termální lázně v Bad Füssing nebo sklárnu v Bodenmais.

Je libo trochu zábavy? Jiný druh školního výletu? Zkuste Tropical Islands u Berlína nebo Legoland!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace