Majestátní Walhalla a pohádkový Regensburg

 

Naše putování krásami Bavorska začneme prohlídkou impozantní Walhally v  Donaustaub. Tato novoklasická budova, která jakoby sem byla přemístěna z antického Řecka, patří mezi jedny z nejvýznamnějších památek. Vystavěna byla Ludvíkem I. Bavorským jako síň slávy celého národa a ukrývá památník každé významné osobnosti spojené s německým jazykem. 

Regensburg, jehož centrum je díky více, než devíti stům historických budov zařazeno do světového dědictví UNESCO okouzlí každého. Přes uměle navršený ostrov na Dunaji Jahninsel přejdeme ikonický, přes 800 let starý, Steinerebrücke. Odtud se nám již otevře pohled na staré město, do jehož spletitých uliček se zanoříme. Od Mostecké věže, která most střežila, se vydáme k Wurstkuchl, nejstarší výrobně bavorských klobás, která tu funguje už od 17. stol. Kolem Goliášova domu s freskami budeme obdivovat bohaté patricijské domy včetně jejich vysokých věží jako např. Goldener Turm symbolizující bohatství jejich majitelů. Na Rathausplatz uvidíme i Altes Rathaus, kde probíhaly říšské sněmy Svaté říše římské národa německého. To už se dostáváme na Domplatz, kde nás ohromí impozantní Katedrála Sv. Petra, jejíž gotická fasáda ukrývá mnohá tajemství.  Hned u biskupského paláce nám nesmí ujít ani Porta Praetoria, bývalá brána do legionářského tábora stará přes 2000 let. Spletitými středověkými uličkami, které v některých místech nemají ani metr na šířku se propleteme i k Alte Kapelle, svatyni z románské doby nebo Kepler Gedächtnishaus, místu, kde žil Johannes Kepler. Naší finální zastávkou bude Zámek Thurn-Taxisů, luxusní sídlo knížat, která část i zámku dodnes obývají.

V případě vánočního času si necháme dostatek času na adventní trhy, které patří k nejkrásnějším v Německu. Zájemci mohou začít přímo na zámku, který hostí Romantický historický trh (vstupné 2 eur), kde jsou v kostýmech k vidění i ukázky tradičních řemesel od kováře po skláře. O nic méně krásné trhy najdeme i na Neupfarrplatz, který patří nejen díky tradičnímu kolotoči k nejoblíbenějším.  Řemeslníky najdeme i na vyhlášeném Lukréciině trhu a komu by tato nabídka nestačila, i na druhé straně řeky jsou trhy tentokrát v prostorách nádvoří dnešního pivovaru Katharinenspital. Nádherně vyzdobené stánky okouzlí každého, na každém rohu je možné se zahřát punčem či čokoládou a kdo by neochutnal až 50 cm dlouhé bavorské klobásy, jako by tu nebyl!

Abychom den maximálně vyplnili, nabízíme i tyto prohídky:
BMW Werk: komentovaná, 2,5 h dlouhá prohlídka (NJ nebo AJ) výroby včetně fascinujících strojů kompletující jednotlivá vozidla
Altes Rathaus: síň, kde probíhaly říšské sněmy a mučírna (NJ nebo AJ)
Zámek Thurn-Taxisů: komentovaná prohlídka (60 / 90 min)

Na jaře, v létě a na podzim doporučujeme přidat plavbu Dunajskou soutěskou!

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace