Porcelánová Míšeň a středověký Bautzen

 

Meissen / Míšeň
Co by to bylo za poznávání Míšně bez návštěvy nejstarší porcelánky v Evropě? Shlédneme dokumentární film, s českým nebo německým průvodcem se vydáme do dílen, kde nás seznámí s jednotlivými fázemi výroby a na závěr nás bude čekat dvoupatrové muzeum mapující tři sta let výroby tzv. bílého zlata. Poté se vydáme do historického centra, které nás okouzlí gotickým Dómem Sv. Jana kde je pohřbená dcera Jiřího z Poděbrad, dále uvidíme majestátní zámek Albrechtsburg, kostel Frauenkirche s nejstarší zvonkohrou na světě nebo kostel Sv. Nikolaje, kde jsou vidět na světě největší, 2,5 m vysoké porcelánové figury. Během osobního volna nezapomeňte ochutnat žertovný koláč Meißner Fummel – ten je třeba vidět na vlastní oči!

Bautzen / Budyšín
Budyšín, patřící mezi Lužické šestiměstí se pyšní nejen hrdým umístěním na skále tyčící se nad řekou Sprévou, ale i středověkou atmosférou umocněnou úzkými uličkami a tyčícími se věžemi, které kdysi chránily toto město obchodu. Věží a bašt tu najdeme celkem 17, a kdo se odváží na jednu z nich vylézt, bude odměněn nádhernými výhledy do kraje. Rádi se však zamotáme i v tajemných uličkách, protože zde najdete vše – od domu čarodějnic, bývalé katovny, hradu Ortenburg až po muzeum hořčice, která je vyhlášenou pochoutkou po celém Německu. A komu by chybělo více zábavy, hned za rohem je Saurierpark, kde je k vidění na 200 dinosaurů v životní velikosti a čekají vás další atrakce jako Galaktická mlhovina nebo Lezecká Džungle!

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace