Vídeň historická i moderní s návštěvou sídla OSN

 

Čekat nás bude procházka pěší procházka Dunajským parkem s růžovou zahradou, Kosatcovým jezerem a především 252 m vysokou Donauturm, kam je možné vyjet a užít si fenomenální výhled na vznešenou Vídeň i Vídeňský les. O kousek dál už se nachází srdce moderní Vídně, prosklené sídlo OSN v tzv. UNO-City- Pro návštěvu sídla OSN je nutná včasná rezervace!

Naší další zastávkou bude proslulý hippie dům Hudertwasserhaus, kde každý pozná, že podle jeho architekta byla opravdu přímka „bezbožná.“

Dále zamíříme do centra císařské Vídně. Od neoklasicistní budovy Parlamentu se sochou Athény, katedrály připomínající radnici Rathaus a budovy univerzity se vydáme přes park Volksgarten k císařskému Hofburgu. Pokračovat budeme kolem Španělské jízdní školy a přes luxusní ulici Kohlmarkt dorazíme až k morovému sloupu na ulici Graben. Odtud už je to kousek do samého srdce Vídně na Stephansplatz. Zde se podíváme do chrámu Svatého Štěpána, pokračovat budeme kolem Mozartova domu po nákupní Kärtner Straße až ke kašně čtyř řek Donnerbrunnen. U Kapucínského kostela si povíme o tajemných pohřebních rituálech Habsburků a poté dorazíme k slavné Státní opeře, u níž se nachází neméně slavný hotel Sacher, u kterého se naučíme rozeznávat ten pravý dort od levého. Od působivého památníku proti válce a fašismu se vydáme kolem Albertina až do zahrad Burggarten, kde vzpomeneme na Mozarta a na dohled už budeme mít muzejní čtvrť pod dohledem sochy Marie Terezie.

Abychom den maximálně vyplnili, nabízíme i tyto a mnohé další prohlídky (viz. program Po stopách Habsburků):
Výstup na věž Chrámu Sv. Štěpána, vyhlídková plavba po Dunaji
Rakouský Parlament: dozvíte se o fungování instituce, architektuře budovy, v němčině i angličtině
Vídeňská státní opera: prohlídka v němčině nebo angličtině
Dům hudby: interaktivní muzeum, kde zvuk budete sami utvářet a zjistíte, zdali dokážete dirigovat operu
Dům moře: největší rakouské akvárium se žraloky, kladivouny, krokodýlí park, stonožky, hadi, sklípkani- odvážíte se?

Pro nákupní maniaky nabízíme v případě času i zastávku v Gerarsdorfu v Primarku :)

Cena: od 850 Kč / os. (Praha a okolí, pro ostatní školy bude stanovena individuální kalkulace)

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace