Drážďany - Florencie na Labi a Popelčin Moritzburg

 

Jako první na trase nás bude čekat zastávka u Moritzburgu, reprezentativního loveckého zámečku na jezeře, který si nechal vytvořit bohémský August Silný po vzoru francouzských králů, a zároveň místa natáčení Tří oříšků pro Popelku. Podíváme se ke schodišti, kde Popelka ztratila střevíček i k oknu, kudy nakukovala do sálu a zjistíme, proč při natáčení okolí zapáchalo rybinou :)

Po příjezdu do centra Drážďan nás čeká procházka historickým centrem starého města Altstadt. Procházkou po Brühlových terasách se pokocháme výhledem na Labe a dojdeme až k majestátní katedrále Hofkirche. Odtud budeme pokračovat k Semperově opeře a baroknímu klenotu Drážďan, Zwingeru, který prozkoumáme jak z jeho teras, tak z nádvoří a připomeneme si i Sixtinskou Madonu.  Dále projdeme kolem Rezidenčního zámku dynastie Wettinů až ke klenotu míšenského porcelánu a to k 102 m dlouhému Procesí vévodů. Odtud je to, co by kamenem dohodil ke zrekonstruovanému kostelu Frauenkirche, kde vzpomeneme na tragické události druhé světové války. Teď už se přes samé srdce náměstí NeumarktAltmarkt s výhledem na Rathaus se sochou radničního muže na vrchu dostáváme k Prager Strasse, kde si vyšetříme čas na nákupy nejen v Primarku. V případě času a chuti přidáme i prohlídku nového města Neustadt.

Abychom den maximálně vyplnili, nabízíme i tyto prohlídky:

Muzeum člověka: samostatně s audio-průvodcem (zdarma!) či s místním průvodcem v němčině, angličtině či češtině DOPORUČUJEME!
Semperopera: s německým, anglickým či českým průvodcem
Věž kostela Frauenkirche: výstup na 67 m vysoký dóm
Manufaktura Volkswagen: s průvodcem v češtině, němčině, angličtině
Verkehrs Muzeum (Muzeum dopravy): samostatně s interaktivní aplikací do mobilu nebo s průvodcem v češtině
Zwinger (Obrazárna Starých mistrů, Matematicko-fyzikální salon, Sbírka porcelánu), Rezidentschlöss (Zelená klenba, Zbrojnice), Albertinum (Galerie Nových mistrů, Sbírka soch a plastik): individuálně nebo s průvodcem v němčině, češtině či angličtině.

Cena 600,- Kč/ os. (Praha, pro ostatní školy bude stanovena individuální kalkulace)

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace