Po stopách Habsburků ve Vídni a Schönbrunnu

 

Nejprve nás bude pěší procházka vznešenou Vídní. Zamíříme k Votivnímu kostelu, který nechal po atentátu na Františka Josefa I. postavit jeho bratr. Pokračovat budeme kolem divadla Burgtheater, kde budoucí milenka podstrčila tajný vzkaz korunnímu princi Rudolfovi.  Kolem Parlamentu, radnice Rathaus a budovy univerzity se vydáme přes park Volksgarten k císařskému Hofburgu. Zde se nabízí návštěva Španělské jízdní školy, císařských apartmánů nebo muzea Sissi. Zastavíme se v Augustinkirche, svatebním kostele Habsburků, kde je mj. uloženo 54 srdcí Habsburků.  Přes luxusní ulici Kohlmarkt dorazíme až k morovému sloupu na ulici Graben. Zastavíme se i u cukrárny Demel, která pro Sissi vyráběla její oblíbené fialkové bonbony. Odtud už je to kousek do samého srdce Vídně na Stephansplatz. Zde se podíváme do chrámu Svatého Štěpána, kde proběhla tzv. Dvojí svatba, díky které dynastie získala českou korunu. Někteří se vyšplhají až na její věž s úžasným výhledem. Dále budeme pokračovat kolem Mozartova domu po nákupní Kärtner Straße až ke kašně čtyř řek Donnerbrunnen, jejíž sochy rozhodně neoslnily Marii Terezii. U Kapucínského kostela si povíme o tajemných pohřebních rituálech Habsburků, které se týkaly jak Františka Josefa I., tak posledního následníka trůnu a poté už dorazíme k slavné Státní opeře. Kolem Albertina, který založil Albert Saský, projdeme do zahrad Burggarten, kde vzpomeneme na Mozarta a na dohled už budeme mít muzejní čtvrť pod dohledem sochy Marie Terezie.

Schönbrunn, jeden z nejhonosnějších zámků na světě okouzlí každého- zahradami, fontánami, letohrádkem Gloriette, najdete tu růžovou zahradu, obelisk i římské ruiny. Ale nabízí mnohem více - při návštěvě projdete na 45 místností, kde budete obdivovat nejen  rokokově zdobené místnosti s českými křišťálovými lustry, ale i stroze zařízené místnosti Františka Josefa. Dozvíte se o podrobnostech života císařské rodiny, prvním Mozartově koncertu i císařské toaletě. Kdo by chtěl využít čas trochu jinak, může navštívit nejstarší zoo na světě nebo se ztratit v labyrintu.

Při cestě se můžeme zastavit i u parku Lainzer Tiergarten, kde František Josef nechal postavit vilu snů Hermes pro svou Alžbětu!

Abychom den maximálně vyplnili, nabízíme i tyto prohlídky spojené s dynastií Habsburků:
Kapucínský kostel: vstup do krypty, kde je v monumentálních sarkofázích pohřbeno na 149 Habsburků včetně Marie Terezie či Sissi
Španělská dvorní jízdárna: zákulisí jedné z nejprestižnějších jízdáren a setkání s Lipicány
Muzeum císařovny Sissi, císařské apartmány, klenotnice: prohlídka s audio průvodcem
Vídeňská státní opera: prohlídka v němčině nebo angličtině
Burgtheater: prohlídka zákulisí druhého nejstaršího divadla v Evropě
Obří kolo v Prateru: projížďka na symbolu Vídně vztyčeného na počest 50 let vlády Františka Josefa

Cena: od 850 Kč/ os. (Praha, pro ostatní školy bude stanovena individuální kalkulace)

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace