Umění a technika v  Linzu a vyhlazovací tábor Mathausen

 

První na řadě nás bude čekat prohlídka koncentračního tábora Mathausen-Gusen, kde Němci zrealizovali svůj systém vyhlazení prací. Mimo nedostatku jídla, týrání, bití jim byla přiřazována i práce v kamenolomu, která vedla k výjimečně vysoké úmrtnosti. Při prohlídce uvidíte neblaze proslulé „Schody smrti“, kudy vězni vynášeli bloky kamenů vážících na 50 kg. V případě zájmu je možné prohlídku absolvovat s českým průvodcem.


V Linzu se od muzea moderního umění LENTOS, které ve tmě mění barvu fasády, se vydáme do starého města AltstadtMozartovu domu, kde složil Linecké sonáty i Lineckou symfonii. Křivolaké uličky nás dovedou až k zámku Linzer Schloss, kde rozluštíme tajemnou zkratku AEIOU. Na kopci se nachází i nejstarší kostel Rakouska Martinskirche. U sídla hejtmana a zemského sněmu Landhaus vzpomeneme na Johannese Keplera, který tu 14 let vyučoval. To už zahlédneme věž Marien-dom, největšího kostela Rakouska, kam se půjdeme podívat. Po slavné Landstraße dorazíme až k nejstarší cukrárně s proslulým lineckým dortem a to už jsme téměř na Hauptplatz, největším náměstí na Dunaji. Zde si trochu oddychneme a pokračovat můžeme buď na prohlídku muzea budoucnosti Ars Electronica Center (nutná včasná rezervace!) nebo horskou železnicí na Pöstlingberg, k poutnímu kostelu Sedmibolestné Panny Marie, odkud si Linz prohlédneme hezky z výšky.

Abychom den maximálně vyplnili, nabízíme i tyto a mnohé další prohlídky:
Ars Electronica Center: úžasné interaktivní muzeum, kde zažijete komunikaci s roboty, 3D svět a mnoho dalšího. Ideální je návštěva s průvodcem v češtině! NÁŠ TIP!
LENTOS: nejdůležitější muzeum současného umění Rakouska
Voestalpine Stahlwelt: unikátní exkurze do ocelárny, která díky interaktivní prohlídce zocelí znalosti o výrobě tohoto materiálu
Schlossmuseum: představuje historii Horního Rakouska
Botanická zahrada: oáza klidu s největší sbírkou kaktusů v Evropě, růžovou zahradou a tropickými skleníky
Muzem zubařství: místní kuriozitka
pohádkový svět Grottenbahn: jízda pohádkovou jeskyní na Pöstlingbergu

Cena: od 750 Kč / os. (Praha, pro ostatní školy bude stanovena individuální kalkulace)

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace