Jeseníky křížem krážem

 

1.den: Naše putování po Jeseníkách zahájíme v malebném horském lázěnském mestečku Karlova studánka, která se údajně pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, kterého se při prohlídce z plných plic nadýcháme. Poté už zamíříme vzhůru k výškám a po trase, která vede údolím říčky Bílá Opava po můstcích a žebřících vystoupáme až k chatě Barborka a odtud naše kroky povedou až na nejvyšší horu Jeseníků, Praděd.

2.den: Ve Vrbně pod Pradědem se dozvíme, jak se vyrábělo historické lesní sklo při návštěve jedné z místních skláren v městské části nazývané Mnichov. Ve Zlatých Horách nás čeká naučná stezka Údoli ztracených štol, kde si prohlédneme hornický skanzen s replikami zlatorudých mlýnů, dozvíme se, jak se kdysi v těchto místech těžilo zlato a prozkoumáme i místo, kde voda teče do kopce. Den zakončíme prohlídkou krásného renesančního zámku Janský vrch, který se mimo jiné pyšní největší sbírkou dýmek u nás. 

3. den: Po naučné stezce Rejvíz dojdeme až do středu největšího moravského rašeliniště a k Velkému mechovému jezírku. Jeden ze záraků moderní techniky si budeme moci prohlédnout při exkurzi do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která je 3. největší na světě a zárověň je to i největší energetické vodní dílo v ČR. Místo neblaze proslulé středověkými čarodejnickými procesy, to jsou Velké Losiny. Prohlédneme si nejen místní zámek, ale také unikátní ruční papírnu, která je v provozu již od 16. stol, papír se zde vyrábí původní technikou a je již poslední svého druhu u nás.

 

Ceny u programů po ČR jsou na vyžádání. V ceně hraje samozřejmě velkou roli vzdálenost školy od destinace či výběr služeb (strava aj).
Proto Vám kalkulaci nezávazně vypracujeme na míru.

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace