Program můžeme zkombinovat i s návštěvou Osvětimi a krásného městečka Bielsko-Biala u našich sousedů!
1.den: Čeká nás prohlídka unikátního komplexu Dolní oblasti Vítkovic. Zde si projdeme Svět techniky, kde se seznámíme s historií technického pokroku od dob průmyslové revoluce až po současnost. Průvodcem nám bude samotný Jules Verne. Zjistíme, jak funguje elektřina, parní stroje, spalovací motory nebo supermoderní technologie. Celá expozice je plně interaktivní, takže si vše vyzkoušíme na vlastní kůži.
Následovat bude unikátní prohlídka bývalého černouhelného dolu Hlubina. Zde se dozvíme něco o historii hornictví a metalurgie, především o výrobě železa. Vstoupíme do vysoké pece, prohlédneme si koksovnu, projdeme se po vysokých lávkách ve výšce 70m a vyvezeme se na Bolt Tower, která své jméno dostala podle slavného sprintera Usaina Bolta. Nevynecháme ani návštěvu parku Landek. Zde nás čeká sfárání do důlní šachty, kde si vyzkoušíme jaké to je být horníkem.
2.den Po dni plném techniky a průmyslu se vypravíme do přírody. Na chvíli opustíme hranice Moravskoslezského kraje a vyrazíme na Zlínsko do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V tomto unikátním skanzenu poznáme, jak vypadal vesnický život na přelomu 19. a 20. století, a ochutnáme pověstné valašské frgály.
Protože dole v dole už jsme byli, je na čase vystoupat také na vrchol. Čeká nás procházka po vrcholcích Beskyd. Konkrétně vyrazíme na kouzelné Pustevny, ze kterých lze dojít až na vrchol Radhoště. Socha pohanského boha Radegasta, stezka v korunách stromů Valaška, kaple sv. Cyrila a Metoděje a unikátní stavby Libušín, Maměnka či zvonička architekta Dušana Jurkoviče, to vše je na Pustevnách k vidění.
3.den Neopomeneme ani kouzelný zámecký areál v Hradci nad Moravicí, jehož počátky sahají až do dob Přemysla Otakara II. Prohlédneme si Bílý zámek, Červený zámek, Bílou věž i krásný park. O zámku se říká, že je plný hudby, protože zde pobývali skladatelé Ludwig van Beethoven, Ferenz Liszt či houslista Niccolo Paganini.
U hudby ještě chvíli zůstaneme, protože vyrazíme do Hukvald, rodiště skladatele Leoše Janáčka. Zde projdeme oborou plnou daňků a muflonů kolem sochy lišky Bystroušky, věnované stejnojmenné Janáčkově opeře, až k zřícenině hradu Hukvaldy. Jedná se o jeden z největších moravských hradních komplexů, který sloužil k ochraně obchodní stezky mezi Olomoucí a Krakovem.
Technikou jsme začali a technikou i skončíme. Na závěr nás čeká prohlídka Technického muzea Tatra v Kopřivnici, kde se seznámíme s historickým vývojem automobilismu v ČR spojeným s touto slavnou českou značkou.
Ceny u programů po ČR jsou na vyžádání. V ceně hraje samozřejmě velkou roli vzdálenost školy od destinace či výběr služeb (strava aj).
Proto Vám kalkulaci nezávazně vypracujeme na míru.
Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)