Zlatá Haná

 

1.den: Starobylá Olomouc, pomyslné srdce Hané a to nejen kulturní, ale především duchovní. Prohlédneme si historické centrum města, které tvoří dvě náměstí  - Horní a Dolní. Velké množství výstavních paláců na obou z nich dokládá historický význam a bohatství hanácké metropole. Hornímu náměstí vévodí především radnice s orlojem, jehož současná podoba je z roku 1950 a byla inspirována budovatelskym nadšením. V centru náměstí pak nelze přehlédnout barokní Sloup Nejsvětější Trojice zapsaný na seznamu UNESCO. Kapitolu samu o sobě tvoří olomoucké barokní kašny, kterých je na obou náměstích hned několik.

Olomouc je městem arcibiskupským a na jejím území se nachází velké množství chrámů, kostelů a jiných sakrálních památek. Ani my je neopomeneme a navštívíme gotickou katedrálu sv. Václava z 12. století, jejíž věž má 102m a je nejvyšší kostelní věží na Moravě. Městským parkem Bezručovy sady dojdeme až k Pevnosti poznání, kde nás čeká interaktivní exkurze do světa technických zajímavostí.

Nedaleko Olomouce navštívíme rovněž významné poutní místo Svatý Kopeček, kterému vévodí barokní bazilika Navštívení Panny Marie. Na závěr dne nás čeká prohlídka Zoologické zahrady Olomouc, která chová téměř 300 živočišných druhů. 

2.den: Ráno se vypravíme na zříceninu hradu Helfštýn, který svou rozlohou patří mezi nejrozsáhlejší hradní komplexy v ČR a jehož hradební systém je u nás vůbec nejdelší. Na hradě je stálá expozice kovářství a koná se zde každoroční setkání uměleckých kovářů Hefaiston.

Dále nás čeká krásná Kroměříž neboli hanácké Athény, jak se městu přezdívá. Jelikož bylo město letní residencí a reprezentativním sídlem olomouckých arcibiskupů na umění a výstavbě se zde rozhodně nešetřilo. Čeká nás prohlídka historického centra, ale především Arcibiskupského zámku, barokní perly Moravy. Zámecký komplex je spolu s Květnou zahradou ve francouzském stylu a Podzámeckou zahradou ve stylu anglickém zapsán na seznamu UNESCO.

3.den: Víte, který hrad je jedním z našich nejpohádkovějších? A to nejen vizuálně, ale také protože se zde velké množství pohádek a filmů natáčelo? No přece majestátní Bouzov. A ani my si jeho návštěvu nemůžeme nechat ujít. Třeba zde dostanete kopretiny pro zámezkou paní nebo kolem Vás proletí létající švec.

Naše hanácké putování zakončíme návštěvou rozsáhlého jeskynního komplexu Javoříčských jeskyní, který se pyšní jednou z nejbohatších krápníkových výzdob u nás. 

 

Ceny u programů po ČR jsou na vyžádání. V ceně hraje samozřejmě velkou roli vzdálenost školy od destinace či výběr služeb (strava aj).
Proto Vám kalkulaci nezávazně vypracujeme na míru.

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace