Adventní zájezdy do okolních zemí

 

Drážďany

Nechte se okouzlit vánoční atmosférou kousek za našimi hranicemi. Zájezd do Drážďan můžete spojit s návštěvou zámku Moritzburg, kde se natáčely Tři oříšky pro Popelku a každoročně tu v adventním čase probíhá tematická výstava s kostýmy, rekvizitami a příběhy z natáčení oblíbené pohádky. V Drážďanech na Vás bude čekat jak světoznámý Zwinger, tak interaktivní Muzeum hygieny nebo výstup na věž kostela Frauenkirche, odkud je úchvatný pohled na rozprostírající se vánoční trhy.

Ukázkový program zájezdu najdete zde.

Vídeň

Návštěva vznešené Vídně je zážitkem v každém ročním období, ale během Vánoc se zážitek několikrát znásobí. Majestátní císařské památky jsou nádherně osvětlené, v ulicích voní punč a stánky s dobrotami i tradičními výrobky najdete na každém rohu. Návštěvu můžeme začít v Schönbrunnu, paláci spojeném s císařovnou Sissi a poté se přesunout do centra, kde projdeme hlavní památky a rozprchneme se na trzích. 

Ukázkový program zájezdu najdete zde.

Norimberk

Město obehnané hradbami Vás díky svým hrázděným domům přenese do atmoféry středověku. Nádherný kostel Sv. Vavřince, místní Ježíšek v podobě andělské dívky, legendy, malebná zákoutí, perníčky a norimberské klobásky. A na závěr se při návratu domů můžeme ohřát v Ambergu v místních Kurfiřtských lázních či navštívit i místní trhy.

Ukázkový program zájezdu najdete zde.

Vánoční Görlitz a zimní procházka v Bad Muskau

Nechte se okouzlit na kontinentu unikátním anglickým parkem v Bad Muskau, který nechat vytvořit excentrický kníže Hermann von Pückler-Muskau, který si projdeme a zájemci mohou navštívit i samotný zámek. A město Görlitz uchvátí každého. Jedno z nejzachovalejších německých měst má tolik co nabídnout - od procházky podél řeky Nisy, nádherný kostel Peterskirche, jednu z mnoha obranných věží až po tradiční Slezský trh.

Ukázkový program najdete zde.

Majestátní Walhalla a pohádkový Regensburg

Regensburg, kde na nás historie jen dýchne. Římská brána, středověké uličky, místo zasedání Říšských sněmů nebo rozhlehlý zámek dynastie Thurn-Taxisů. Navíc Walhalla připomínající osobnosti Německa v antickém stylu! Na advent uvidíte Romantický historický trh na zámku, kde jsou v kostýmech k vidění i ukázky tradičních řemesel od kováře po skláře. O nic méně krásné trhy najdeme i na Neupfarrplatz, který patří nejen díky tradičnímu kolotoči k nejoblíbenějším a řemeslníky najdeme i na vyhlášeném Lukréciině trhu.

Ukázkový program najdete zde.

Zimní pohádka v Salzburku

Romantický zámek Mirabell, výhled z majestátní pevnosti Hohensalzburg a to vše mezi zasněženými horskými vrcholy. Malé uličky se starými vývěsními štíty a Ježíškův trh u salzburského dómu musí okouzlit každého. V případě zájmu se zastavíme i v Oberndorf bei Salzburg, kde v kapličce St Nikolaus vznikla světoznámá "Tichá noc". Do Salzburku je třeba včasné objednávky kvůli rezervaci vykládky autobusu!

Ukázkový program najdete zde.

Berlín a jeho vánoční atmosféra

Hlavní město Německa umí na Vánoce překvapit. Bruslení u Neptunovy kašny, vánoční trhy na krásném náměstí Gendarmenmarkt, ale i na Alexanderplatz, kde mnozí zaplují nakoupit vánoční dárky i do Primarku. A západ slunce z Televizní věže je prostě nepřekonatelný!

Ukázkový program najdete zde.

 

Podívejte se i na naše další jednodenní zájezdy do Rakouska, Německa či Polska, kam můžeme na Vánoce také vyrazit!

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace