Benátky, Toskánsko a Cinque Terre

 

1. den: Ve večerních hodinách odjezd, tranzit přes Rakousko, do Itálie (přístav Fusina). 

2. den: Celodenní Benátky - ráno nás bude čekat plavba lodí do města na laguně. Čtvrtí Dorsoduro projdeme ke krásnému baroknímu kostelu Santa Maria della Salute a pokocháme se pohledem na Dóžecí palác a benediktínský klášter San Giorgio Maggiore. Traghettem se převezeme do čtvrti San Marco. Navštívíme stejnojmenné náměstí s krásnou Bazilikou Sv. Marca. Projdeme se kolem Dóžecího paláce až k Mostu vzdechů, který ho spojuje s benátskou věznicí. Uličkami se propleteme až k nejstaršímu mostu, který se klene přes kanál Grande - Ponte Rialto. Vydáme se k Ponte dell' Accademia, zamíříme lodí zpět k autobusu a vydáme se na ubytování.

3. den: Malebné městečko San Gimignano si zachovalo svůj středověký ráz díky morové ráně, která ho ve 14. stol. postihla a do značné míry vylidnila a zakonzervovala. Nepřehlédneme ho již z dálky, protože díky velkému množství tzv. rodových věží se městečku přezdívá středověký Manhattan Toskánska. Projdeme si jeho spletité uličky, malinká náměstí a vyšplháme se i na vyhlídku původní florentské pevnosti Rocca.

Siena, jedno z nejzachovalejších středověkých měst v Itálii a perla gotické architektury, rozprostírající se na 3 kopcích toskánské náhorní plošiny. Navštívíme historická náměstí Piazza del Duomo s krásnou katedrálou a také Piazza del Campo s radnicí Palazzo Publico, které je místem konání tradičního a velmi populárního koňského závodu na neosedlaných koních, Palio. Prohlédneme si i baziliku sv. Dominika, kde jsou uchovány ostatky sv. Kateřiny Sienské, patronky města.

4. den: Ve Florencii se projdeme kolem dominikánského kostela Santa Maria Novella až k Bazilice San Lorenzo, která je pohřebním kostelem rodu Medici. Zamíříme na slavné Piazza del Duomo, kde si prohlédneme katedrálu Santa Maria del Fiore, krásnou Giottovu zvonici či křtitelnici. Dorazíme i na Piazza della Republica, která bývala římským forem. Naše kroky povedou na Piazza della Signoria, kde se nachází např. Palazzo Vecchio, před nímž stojí replika slavného Michelangelova Davida a sousedí s nejslavnější florentskou galerií Uffizi. Prohlédneme si i kostel Santa Croce, který je místem posledního odpočinku velikánů jako Michelangelo, Galileo Galilei a dalších. Po nábřeží řeky Arno dojdeme až k slavnému Ponte Vecchio a na závěr vystoupáme na Piazzale Michelangelo, ze kterého jsou nádherné výhledy na celou Florencii.

Ve městě Pisa nás čeká prohlídka Piazza dei Miracoli, kde najdeme nejen krásnou baziliku Duomo di Pisa, křtitelnici nebo hřbitov Composanto Monumentale, ale hlavně slavnou Šikmou věž. Pokud nám to čas a nohy dovolí, můžeme se zatoulat do uliček starého města a dojít na Piazza di Cavalieri, kde se nachází Pallazo della Carovana nebo také "hladová věž" Torre della Muda. Také se můžeme projít univerzitní Botanickou zahradou a poté nás již bude čekat cesta domů.

5. den: Ráno nás čeká přejezd do města La Spezia, kde nasedneme na vlak a zamíříme do Cinque Terre, malebné pobřežní oblasti, kde je na útesech nad mořem zasazeno pět pestrobarevných rybářských vesniček. Zde nás čeká jejich prohlídka, také menší pěší túra mezi vinicemi s nádhernými výhledy a v případě příznivého počasí i koupaní. Ve večerních hodinách návrat k autobusu a noční přejezd do ČR.

6. den: Návrat domů, čas příjezdu bude upřesněn.

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace