Krakov, Osvětim, Wieliczka

 

 Pozor! Zájezd je nutné objednávat nejméně 3 měsíce předem kvůli rezervačnímu systému v Osvětimi!

1. den Odjezd od školy v nočních hodinách, poté přejezd do Krakova.

Krakov, kde nás už při příjezdu uvítá majestátní Wawel, sídlo a místo odpočinku polských králů. Navštívíme bohatě zdobenou katedrálu se svatyní Svatého Stanislava, podíváme se na draka přemoženého knížetem Krakem, avšak dodnes chrlícího oheň, a poté se vydáme směrem k Hlavnímu Rynku. Poslechneme si troubení Hejnala z věže Mariánského kostela, ochutnáme preclík obwarzanek a u renesanční Sukiennice, dominanty celého náměstí, se dozvíme i o boji na nože mezi dvěma bratry. Malebnými uličkami dorazíme ke Collegium Maius, nejstarší části Jagellonské univerzity, kde na nás dýchne klid a vyrovnanost místa, kde studoval Jan Pavel II. či Mikuláš Koperník. Vydáme se až k Barbakánu, kde si povíme o promyšlené obraně města a odtud už budou kroky směřovat podle Vás - do čokoládovny, na kávu, za nákupy nebo za nejlepšími pirožky ve městě!

Přidáme i prohlídku židovského města Kazimierz se sedmi synagogami, které se vymyká načančanému centru města, ale zato dýchá neopakovatelnou atmosférou a klidem starých časů.

Abychom den maximálně vyplnili, nabízíme i tyto a mnohé další prohlídky:
Wawelský hrad – prohlídka Státních místností, Soukromých apartmánů nebo Pokladnice a zbrojnice
Wawelská katedrála – prohlídka hrobek polských králů, výstup ke zvonu Zikmund
Schindlerova továrna – žádné filmové kulisy, ale prohlídka s průvodcem po původní továrně, odkud Oscar Schindler zachránil mnohé židovské dělníky před jistým osudem.
Collegium Maius – prohlídka knihovny, auly, nejstaršího glóbu zobrazujícího Ameriku, pokoje profesorů, zkrátka Harry Potter na polský způsob.
Stará Synagoga, Synagoga Remuh s židovským hřbitovem

Poté přejezd na ubytování.

2. den:

Podzemní království solných dolů ve Wieliczce je místem, které uchvátí každého. Čekají Vás obrovské solné sály, podzemní jezera, masivní konstrukce trámů a unikátní sochy vytesané do soli. Od místního průvodce se dozvíte vše o fungování místních dolů, tvrdé práci, ale i legendách, které se o bílém zlatě vyprávějí. A hlavně - dýchat! :-)

Osvětim, největší koncentrační tábor Třetí říše Adolfa Hitlera. Při 3,5 h komentované prohlídce s místním průvodcem se o smutném osudu vězňů dozvíte i to, co byste raději z hlavy vytěsnili. Prohlídka zahrnuje jak centrální tábor Auschwitz I (Osvětim), tak Auschwitz II - Březinku, která přestože byla z velké části zničená, o to mrazivější byl život v ní.

Návrat domů, čas příjezdu bude upřesněn.

Kdo by rád vynechal Osvětim, nabízíme jako alternativu úžasný Inwald Park s miniaturami, dinosaury nebo dračím světem. Je možné ho přidat i jako 3. den programu zájezdu!

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace