Po italských stopách Williama Shakespeara

 

1. den: Odjezd od školy v podvečerních hodinách a přejezd přes Rakousko do Itálie.

2. den: Benátky, kde nás ráno bude čekat plavba lodí do slavného města na laguně. Čtvrtí Dorsoduro projdeme ke krásnému baroknímu kostelu Santa Maria della Salute a pokocháme se pohledem na Dóžecí palác a benediktínský  klášter San Giorgio Maggiore. Traghettem se převezeme do čtvrti San Marco. Navštívíme stejnojmenné náměstí s krásnou Bazilikou Sv. Marca. Projdeme se kolem Dožecího paláce až k Mostu vzdechů, který ho spojuje s proslulou benátskou věznicí. Uličkami se propleteme až k nejstaršímu mostu, který se klene přes kanál Grande - Ponte Rialto, kde si necháme čas na osobní volno. Poté se vydáme k Ponte dell' Accademia a zamíříme lodí zpět k autobusu.

Padova, město díky své univerzitě ze 13.stol považováno za centrum italské vzdělanosti. Při procházce historickým jádrem uvidíme středověký soudní palác Palazzo della Riggione a na náměstí Piazza dei Signori si prohlédneme místní orloj. Nemineme ani sídlo padovské univerzity v Palazzo Bó, ve kterém se nachází nejstarší anatomický sál na světě. Navštívíme baziliku sv. Antonína s ostatky místního patrona. Projdeme se i po nádherném náměstí Prato della Valle, které patří svou rozlohou mezi největší v Evropě, s nedalekým opatstvím sv. Justýny. Přejezd na ubytování.

3. den: Po snídani vyrazíme k největšímu italskému jezeru Lago di Garda, konkrétně do malebného městečka Sirmione. Neopomeneme prohlídku slavného jezerního hradu s opevněním Castello Scaligero a projdeme se až nakonec poloostrova, na jehož špičce se nacházejí pozůstatky římské vily Grotte di Catullo.  V případě zájmu je možná projížďka lodí po jezeře.

Verona, město slavných milenců Romea a Julie. Začneme na největším veronském náměstí Piazza Bra lemovaném kavárničkami. Kromě budovy radnice Palazzo Barbieri a výstavní síně Gran Guardia zaujme i římský amfiteátr Arena di Verona, který zde stojí už 2000 let! Naše kroky dále povedou k hradu Castel Vecchio. Projdeme římskou branou Porta Borsari a zamíříme na bývalé římské forum a středověký zelný trh Piazza delle Erbe, kterému dominuje věž bývalé radnice Torre dei Lamberti. Na náměstí Piazza dei Signori najdeme památník věnovaný Dante Alighierimu. Nevynecháme ani nejslavnější Dům Julie, kde si na vlastní kůži vyzkoušíme, jaké je to být Romeem stojícím pod slavným balkonem, ale i Julií, která na něj láskyplně shlíží.

4. den: Celodenní návštěva Milána, italského města módy. Prohlídku zahájíme u vítězného oblouku Arco di Pace. Poté se projdeme krásným městským parkem Sempione na jehož druhém konci se nachází milánský hrad Sforzesco. Čeká nás prohlídka muzea Museo Nazionale della Scienza e della tecnologia Leonardo Da Vinci, kde se nachází mimo jiné rozsáhlá expozice věnovaná vynálezům tohoto renesančního genia. V případě zájmu možno nahradit prohlídkou obrazárny Pinacoteca di Brera. Neopomeneme si prohlédnout ani budovu La Scala, nejslavnějšího operního domu na světe. Protože je Milán také městem nákupů, nevynecháme nákupní galerii Viktora Emanuela II.  A třešničkou na milánském dortíku bude podvečerní prohlídka  nádherné katedrály Duomo di Milano.

5. den: Návrat domů, čas příjezdu bude upřesněn.

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

                                                                             

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace