Za vědou a technikou do Švýcarska a Německa

 

1. den: Odjezd v pozdních nočních hodinách do Mnichova.

2. den:
První zastávkou naší trasy bude Ingolstadt, kde navštívíme výrobní závod Audi. Při dvouhodinové exkurzi budete mít možnost shlédnout celou produkční linku automobilky a poté nás ještě bude čekat zajímavé muzeum se staršími i modernějšími typy automobilů.
Mnichově si užijeme úžasné Technické muzeum, jedno z největších muzeí vědy a techniky na světě. Uvidíte např. rekonstrukci Gutenbergovy tiskařské dílny, šifrovací stroje Enigma, vnitřek ponorky z Druhé světové války, ukázky blesků, sekci nanotechnologie a mnoho dalšího.
Poté se přesuneme do interaktivního návštěvnického centra automobilky BMW, kde uvidíme nejen klasické automobily BMW, ale i expozici Mini Cooperů nebo Rolls Royce a po prohlídce vyrazíme na ubytování.

3. den:
Bern, město plné medvědů, ať už živých v Bärengraben nebo vytesaných na kašnách. V hlavním městě uvidíme nejdelší soustavu podloubí, orloj Zytglooge a budeme moci navštívit Einsteinovo muzeum s nádhernou zrcadlovou vstupní halou. Můžeme zažít i komentovanou prohlídku Paláce federace
Dále se přesuneme do Broc, kde návštěvíme čokoládovnu Nestlé – Cailler. Tu si užijeme včetně neomezené ochutnávky!
A na závěr Gruyères, „nejšvýcarštější“ městečko s místní sýrárnou. Zájemci se budou moci podívat na hrad z 12. stol. a pro fandy sci-fi je zde fascinující muzeum HR Gigera, tvůrce filmové podoby monstra Vetřelec.

4. den:
Po snídani vyrazíme do Ženevy, kde nás bude čekat CERN. V Evropskoé organizaci pro jaderný výzkum vyrazíme na prohlídku s místním průvodcem a užijeme si interaktivní muzeum. Poté se přesuneme do centra města s katedrálou Sv. Petra, obří zdí Mur de la Réformation, 140 m vysokým vodotryskemnejdelší lavičkou na světě. V případě zájmu můžeme navštívit i muzeum švýcarských hodinek Patek Philippe, Swatch či další, které jsou v centru k dispozici. Na závěr dne si užijeme projížďku parníkem po Ženevském jezeře a poté už se vydáme na cestu domů.

5. den: Návrat domů, čas příjezdu bude upřesněn.

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace