Cambridge a East Anglia

 1. den: Odjezd od školy a přejezd přes SRN a Belgii. Druhý den pokračování nočního přejezdu přes Belgii, Francii do přístavu, trajektem do Doveru a přejezd do Cambridge.

2. den: Cambridge, univerzitní město, kde jednotlivé colleges poznáme díky plavbě na tzv. punts kolem proslulých college backs, kde nám o studiích na druhé nejstarší univerzitě UK popovídají místní průvodci. Navštívíme  King’s College nebo St John’s College, vyšplháme se na věž St Mary’s Church a prozkoumáme taje místních muzeí. A ve výrobně typického fudge si osladíme život!

3. den: Duxford, unikátní muzeum letectví na místě, kde sídlily české stíhací perutě během 2. sv. války. Místo natáčení Bitvy o Británii, kde můžete prozkoumat letadla RAF, vstoupit na palubu Concorde a užít si do sytosti dalších exponátů v 8 výstavních halách.

Colchester, nejstarší britské město, kde navštívíme hrad s římským podsvětím a výhledem z hradeb! 

Clacton-on-Sea, závěr dne věnujeme přímořskému letovisku, pláži a ochutnávce fish and chips!

4. den: Norwich, jedno z nejzachovalejších středověkých měst, kde navštívíme katedrálu z bílého kamene. Dominantou města je Norwich Castle, kde se nachází hradní muzeum a neopomeneme ani muzeum proslulé hořčice Colman’s. Komu se podaří vymotat ze spletitých uliček The Lanes, může se pokochat i typickým trhem Norwich Market.

Framlingham Castle, hrad z 12. stol., jehož hradby s tudorovskými komíny zažily povstání baronů proti Janu Bezzemkovi a Bloody Mary se tu dozvěděla, že se stala anglickou královnou. Podíváme se také do kostelíku St Michael’s Church, kde jsou pohřbeni Norfolkové, kterým hrad patřil. Budeme mít výhled i na Framlingham College, kde studoval Ed Sheeran.

5. den: Nezapomenutelná návštěva studií Warner Bros. Během návštěvy se u Ollivandera naučíte používat hůlku, podíváte se do Brumbálova kabinetu, prolétnete se na koštěti v hábitu Vaší oblíbené koleje a pokocháte se neskutečným množstvím filmových rekvizit - od modelu Bradavického hradu, přes Hagridovu motorku až po létající auto pana Weasleyho.

Mountfichet Castle, rekonstrukce normanského hradu a vesnice vč. modelů dobových zbraní, kde najdete i největší muzeum hraček na světě.

6. den: Celodenní Londýn, pro prohlídku se můžete inspirovat programem London Callin'.

7. den: Návrat domů, čas příjezdu bude upřesněn.

 Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace