Divoká tvář Severního Irska

 

1. den: Odjezd od školy a přejezd přes SRN a Belgii. Druhý den pokračování nočního přejezdu přes Belgii, Francii do přístavu, trajektem do Doveru a přejezd do Liverpoolu.

2. den: Ve městě The Beatles, Liverpoolu strávíme celý den. Ohromí nás Liverpool Cathedral s největší chrámovou lodí po Vatikánu, mnozí hlavou zakroutí nad Paddy’s Wigvam neboli Metropolitní katedrálou a projdeme si Čínskou čtvrť. V Albert Docks můžeme navštívit Muzeum Beatles a okouzlí nás tu i Tři Grácie, budovy které odkazují na obchodní slávu města. Ve známé Matthew St uvidíme i Cavern Club, místo kde se psala historie „Brouků“. Na výběr budeme mít i ze spousty muzeí a na závěr dne osobní volno.

3. den: Po snídani vyrazíme poznat i kousek Walesu. Typický velšský hrad a rozsáhlé opevnění nám nabídne město Conwy a nevynecháme tu ani nejmenší dům Británie. Čím asi může být známé Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch?:-) Poté už nás bude čekat trajekt z Holyhead do Dublinu a přejezd na ubytování.

4. den: Drsné Severní Irsko v celé své kráse, to je to, oč tu běží.  Čekat nás bude lodní výlet na nedaleký Rathlin Island, odkud nejen, že je možné dohlédnout až do Skotska, ale kde hnízdí i papuchalci a po pobřeží se válí tuleni – doslova a do písmene na dosah ruky. Poté se přesuneme k Dunluce Castle, zřícenině hradu na skalním útesu, zde najdeme i Mermaid’s Cave. Na závěr dne nás budou čekat Giant’s Causeway, obrovské útesy tvořené pravidelnými čedičovými sloupci. Ty vytváří úchvatné tvary od „varhan“ po „trůn přání“. My se vydáme útesy poznávat na 7 km procházce, kde foťáky nestíhají cvakat.

5. den: Carrick-a-Rede, lanový most ve výšce 25 m, kde kdysi rybáři chytali migrující lososy. Kdo se nebojí, i pohoupat se může. U unikátní aleje Dark Hedges si vzpomeneme na Hry o trůny. Poté už se budeme přesouvat na jih, kde navštívíme oblast Brú na Bóinne, mohylový komplex z doby neolitu, Najdeme tu buď samotný Newgrange a nebo jeho bratříčky Knowth a Dowth, všechny zapsané v UNESCO. Poté příjezd do Dublinu a podvečerní procházka po centru.

6. den: Wicklow Mountains poznáme skrze jezerní údolí Glendalough, kde se usídlil Sv. Kevin a založil zde klášterní společenství. My si užijeme túru po vršcích s nádhernými výhledy na obě jezera. Okouzlí nás i nejkrásnější zahrada Irska v Powerscourt Estate (italské, japonské, viktoriánské) a nevynecháme ani Powerscourt Waterfall, největší vodopád Irska

7. den: Dublin, živé město plné historie. Na Merrion Sq zavzpomínáme na Oscara Wilda, ohromí nás majestátní vládní budovy, odpočineme si v parku St Stephen’s Green, poznáme Grafton St, kde začínali mnozí umělci, majestátní katedrálu Sv. Patrika, barevný Dublin Castle a živou Trinity College, kde nás mohou provést místní studenti. V případě zájmu můžeme zařadit návštěvu palírny Old Jameson Distillery. Dle času, který budeme chtít strávit v Dublinu, zvolíme buď Mellifont Abbey, romantické ruiny cisterciáckého kláštera, nebo Národní hřebčín v Kildare, který okouzlí nejen hříbaty, ale i japonskými zahradami.  V podvečer už zamíříme na trajekt zpět do Anglie a čekat nás bude noční přejezd do Londýna.

8. den: Celodenní Londýn, pro prohlídku se můžete inspirovat programem London Callin‘. Poté přejezd do Doveru na trajekt a návrat domů.

9. den: Čas příjezdu bude upřesněn.

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace