Drážďany pro fyziky a biology

Drážďany na téma přírodní vědy? Nic není nemožné!

Pokud řekneme Drážďany, většině z nás naskočí pojmy jako baroko, Zwinger, Sixtinská Madona a tak dále. Málokdo ale tuší, že i pro fandy přírodních věd jsou Drážďany rájem kousek od našich hranic.

Jako první musíme rozhodně zmínit Deutsches Hygiene Museum- jeho název sice moc neohromí, ale uvnitř je to opravdový skvost. Fungování lidského těla je tu rozebráno opravdu do detailu a to maximálně zábavnou formou. Učíte děti o projevech stáří? Nechte je vyzkoušet si je na vlastní kůži! Brýle pro zhoršené vidění, sluchátka pro nedoslýchavost, postroj, ve kterém budou shrbení více, než při psaní písemky, a návleky na nohy pro šouravou chůzi- to je věc, kterou rozhodně nezapomenou. Chcete vědět, jak funguje v lidském těle rovnováha? Změřit si mozkovou aktivitu? To a mnoho dalšího čeká v muzeu, odkud je zatěžko studenty dostat. A hlavní bonus? Napište nám a vše se dozvíte :-)

Ale nekončíme! V Drážďanech jsou dále k dispozici Technické sbírky, kde je mimo jiné uspořádaná výstava Hi Lights! Kolik váží světlo? Je možno si na světlo sáhnout? Ve světelné dílně je možno se formou hry seznámit se základními fyzikálními vlastnostmi světla nebo si pomocí světelných her si mohou návštěvníci vytvořit vlastní duhu. A opět to není vše. Technické sbírky se dále zaobírají tématem ohně, miniaturizací v podobě mikro a nanoelektroniky či můžete prozkoumat expozici Od kalkulačky k počítači.

Další muzea zabývající se přírodními vědami jsou např. Matematicko-fyzikální salon ve Zwingeru se stařičkými globy, nejstarší kalkulačkou v Německu a dalekohledy, poté Dresdner Energie Museum, které objasní třeba záhady dodávek plynu či pitné vody a také Fernmeldemuseum neboli Muzeum telekomunikace.

Sami vidíte, že návštěva Drážďan je úžasná i pro zkoumání přírodních věd a ne jen pro obdivování umění a architektury! V případě, že Vás Drážďany očima fyzika zaujaly, podívejte se na naši nabídku, kterou Vám na toto téma rádi upravíme.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace