Úchvatné Švýcarsko

1. den: Odjezd přejezd přes SRN do Švýcarska.

2. den: Rýnské vodopády, které tvoří největší vodopád ve střední Evropě. Mohutný proud 150 m široké řeky padá u zámečků Schloss LaufenSchloss Worth do hloubky 20 m.

Zamíříme do Stein am Rhein, středověkého pohádkového městečko u Bodamského jezera plného hrázděných domků malovaných středověkými freskami.

Kostnice, město známé upálením Mistra Jana Husa, kde navštívíme Husův dům, budovu koncilu a nevynecháme ani středověké brány a nádhernou katedrálu Munster.

3. den:  Hurá do přírody – užijeme si výjezd lanovkou na horu Pilatus s nádherným výhledem na jezero a okolní vrcholky. Není to však všechno, cestu zpět si užijeme nejstrmější zubačkou na světě a poté se lodí přeplavíme do Luzernu.

Luzern, město s nejstarším mostem Evropy Kapellbrücke, kde jsou k vidění i unikátní stropní panely zobrazující mj. i legendárního Viléma Tella. Nad městem se vypínají hradby se soustavou strážních věží, podél kterých se dostaneme až k Löwendenkmal, „nejsmutnějšímu kusu kamene na světě“ připomínajícímu masakr členů Švýcarské gardy.

4. den: Dnešní den strávíme turistikou v okolí Adelbodenu. Čekat nás bude 2. nejvyšší vodopád Švýcarska Enstligen Wasserfall a podél něj se vyškrábeme až na největší náhorní plošinu západních Švýcarských Alp (trasa je to opravdu náročná, proto do vstupů započítáváme i lanovku, která může být alternativou pro méně zdatné). 

Poté se vydáme do Thunu, malebného městečka se středověkým hradem.

5. den: Bern, město plné medvědů, ať živých v Bärengraben nebo vytesaných na kašnách. V hlavním městě uvidíme nejdelší soustavu podloubí, orloj Zytglooge. V případě zájmu budeme moci navštívit buď Einsteinovo muzeum nebo zažít komentovanou prohlídku Paláce federace.  

Gruyères, „nejšvýcarštější“ městečko, kde navštívíme místní sýrárnu. Zájemci se budou moci podívat i na hrad z 12. stol. a pro fandy sci-fi je zde muzeum HR Gigera, tvůrce filmové podoby monstra Vetřelec.

Broc, návštěva čokoládovny Nestlé - Cailler včetně neomezené ochutnávky!

6. den: Fribourg s největším středověkým centrem na světě obehnané 2 km hradeb, kde budeme po vzoru předků klopýtat po kočičích hlavách. Podíváme se na místní katedrálu (zájemci se mohou vyšplhat na věž), cestou potkáme 12 historických kašen a uvidíme i unikátní zubačku, jedinou v Evropě, která funguje na městskou odpadní vodu. Doporučujeme unikátní Espace de Jean Tinguély et Nicky de Saint Phalle - muzem jedněch z nejvýznamějších švýcarských výtvarníků!

Lauterbrunnen, nejhlubší údolí Evropy s 1 km vysokými stěnami, které inspirovalo Tolkiena či Goetha. Vyšplháme se k Staubbachfall s vyhlídkou skrz vodopád, navštívíme Trümmelbachfälle, kde se voda z 10 ledovců s hlukem řítí skrz skálu, a někteří zvládnou i nejvyšší vodopád Švýcarska Mürrenbachfall.

7. den Návrat domů, čas příjezdu bude upřesněn.

Zájezd umíme připravit s různým zaměřením – s návštěvou CERNu či Mnichova pro technické obory nebo s výběrem dalších destinacích vhodných pro biology !

Cenovou kalkulaci tvoříme škole na míru (stejně tak i program jsme schopní Vašim požadavkům přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte :-)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace