Vícedenní zájezdy

Jak závazně přihlásím studenta na zájezd?

Vše probíhá elektronicky, pomocí našeho Přihlašovacího systému. Na hlavní stránce www.teeway.cz najdete "Vložte kód zájezdu". Sem vložíte kód, který jste obdrželi od pedagoga, a dál již postupujete podle instrukcí. Po odeslání objednávky Vám do max 5 - 10 min dorazí potvrzující email s přihláškou a dalšími pokyny. Pokud se tak nestane, zavolejte nám prosím a zkontrolujeme, jestli vše proběhlo v pořádku. Nezapomeňte se pro jistotu podívat i do nevyžádané pošty.

Kde najdu po přihlášení studenta program svého zájezdu a další informace?

V našem Přihlašovacím systému Vám je vše stále k dispozici i po závazném přihlášení studenta. Opět zadáte kód a dostanete se na stránku s hlavními informacemi o zájezdu. Pokud jste studenta již přihlásili (došel Vám email s vyplněnou přihláškou), znovu již jeho údaje nezadávejte. 

Jak probíhá platba zájezdu?

Platba probíhá většinou formou záloh a doplatku. O částkách a dobách splatnosti Vás bude informovat pedagog nebo vše najdete v Přihlašovacím systému. Je možné platit převodem na účet CK TEEway, přímým vložením částky nebo složenkou. Vždy je však nutné uvést variabilní symbol a specifický symbol (kód zájezdu, který jste obdrželi od pedagoga) pro správné spárování plateb

Kde najdu údaje k platbě zájezdu?

Údaje k platbě najdete v hlavičce přihlášky (nahoře uprostřed), kterou jste po přihlášení studenta obdrželi emailem (v příloze, v pdf souboru). Je zde uveden i správný variabilní a specifický symbol.

Je v ceně zájezdu pojištění?

Pro vícedenní zájezdy je standartně sjednáno pojištění od Union pojišťovny. Podrobné informace najdete zde nebo v Přihlašovacím systému. 

Jaké cestovní doklady mám dítěti na cestu pořídit?

Občané v rámci EU (Schengenského prostoru) mohou vycestovat s platným cestovním pasem nebo s platným občanským průkazem se strojově čitelným kódem (dle pokynů Ministerstva zahraničních věcí). Studenti s jiným občanstvím se musí informovat na aktuální podmínky vstupu do zahraničí na příslušných úřadech. Cestovní kancelář neručí za případy, kdy celní úředníci odmítnou vstup na území daného státu z důvodu neplatného cestovního dokladu nebo špatně zajištěného povolení či víza. Cestovní kancelář víza studentům nezajišťuje, pouze poskytne nutné dokumenty.

Jak zabalit na cestu?

Obecně doporučujeme zabalit dvě zavazadla. Velké do kufru autobusu (s věcmi na celou dobu pobytu) a menší, příruční, do kabiny autobusu. Do příručního je nutné zabalit cestovní doklady, peníze včetně drobných na WC, mobilní telefon, léky a případné další cennosti. Dále jídlo a pití (to je možné zakoupit i v autobuse za české koruny) na cestu a většinou na první den zájezdu. Nezapomeňte na oblečení na první den pobytu a pláštěnku nebo deštník (zvažte na základě předpovědi počasí)! Při nočním přejezdu doporučujeme i věci na večerní a ranní hygienu a deku či polštářek na spaní. Obě zavazadla označte cedulkou se jménem, v případě nechtěné výměny podobných kufrů při ubytování se situace lépe řeší. Mimo cenností mohou děti během prvního dne, po noci strávené v autobusu, nepotřebné věci (deka, hygiena) v autobuse nechat.

Jak probíhá cesta do dané destinace?

Cestujeme moderními autobusy s příjemnými řidiči :-) Autobusy jsou vybaveny bezpečnostními pásy, toaletou, klimatizací, DVD a s možností koupě studených nebo teplých nápojů za české koruny. Každé 3-4 hodiny jsou zařazovány pauzy na toaletu či koupi potravin na benzínové pumpě. I přesto, že se snažíme zastavovat na pumpách s toaletami zdarma, ne vždy se zadaří, proto dítě vždy vybavte drobnými na toalety (cca 70 c za odskočení).

Jak jsou účastníci rozděleni na ubytování v hotelu/ mládežnickém hostelu/ hostitelské rodině?

V hostitelských rodinách jsou studenti obvykle ubytováni po dvojicích, trojicích a čtveřicích, snažíme se vždy řídit přáním studenta s ohledem na kapacitní možnosti. V mládežnických hotelech jsou k dispozici vícelůžkové pokoje a v hotelech typu Ibis budget třílůžkové pokoje. U každého typu ubytování platí, že dívky a chlapci jsou ubytováni zvlášť vyjma rodinných příslušníků. 

Může se zájezdu zúčastnit mé dítě, pokud má bezlepkovou aj. dietu?

Ano, samozřejmě může, ale je nutné tuto skutečnost oznámit CK TEEway předem (přímo nebo přes pedagoga). My tuto skutečnost oznámíme ubytovateli a spojíme se s Vámi s návrhem řešení, většinou je zde příplatek. I tak je nutné, aby mělo dítě zásobu trvanlivých bezlepkových potravin s sebou. Ne vždy je možné tyto potraviny v cizině jednoduše dokoupit, navíc bývají mnohem dražší, než v ČR. 

S jakými vedlejšími náklady na zájezd je nutné počítat?

Pokud není uvedeno jinak, v zájezdu není zahrnuté vstupné do navštívených památek. Výběr probíhá zároveň s pedagogy a často i operativně dle počasí. Výši částky Vám včas sdělíme emailem poté, co se s pedagogy dohodneme. Dále studenta vybavte kapesným (v cizí měně, většinou není výhodné měnit peníze na místě) na suvenýry, dárky, pohlednice, známky či něco dobrého na zub. Nezapomeňte na drobné na toalety a české koruny, za které si může dítě koupit pití v autobuse.

Pokud v zájezdu není zahrnuta strava, poskytneme i orientační ceník potravin, proto prosím dítěti navyšte částku kapesného o příslušný obnos.

 

Informace týkající se Velké Británie a Irska

Jak může do Velké Británie a Irska vycestovat student, který není občanem EU?

Studenti s jiným občanstvím se musí informovat na aktuální podmínky vstupu do zahraničí na příslušných úřadech. Spojené království vyžaduje pro občany třetích zemí spolu s platným cestovní pasem i vízum, které je třeba vyřídit včas a zároveň se hradí ve výši cca 100 GBP. Cestovní kancelář neručí za případy, kdy celní úředníci odmítnou vstup na území daného státu z důvodu neplatného cestovního dokladu nebo špatně zajištěného povolení či víza. O vízum je možné požádat nejdříve 3 měsíce před odjezdem na zájezd elektronicky. Celý proces trvá cca 7 týdnů. Podrobnější informace pro vstup studentů tzv. třetích zemí do Velké Británie nalzenete zde: https://www.gov.uk/standard-visitor 

Mimo jiné je třeba doložit od CK seznam přijatých plateb za zájezd, místo pobytu v UK (připomeňte se nám o ně), v případě nezletilého studenta i potvrzení od učitele o pedagogickém dozoru (v angličtině).

Další informace najdete  https://pos.tlscontact.com/ (Prague Visa Application Centre, ulice Krakovská 583/9, Praha 110 00). 

V případě zamítnutí udělení víza mohou nastat v rámci zaplacených záloh následující situace:

1) Za studenta se najde náhradník: CK po uhrazení zájezdu náhradníkem vrátí platby v plné výši.

2) Za studenta se náhradník nenajde: CK zaplacené zálohy nevrací. Vysvětlení: cena zájezdu je kalkulovaná na daný počet osob, za které se také do zahraničí zálohy platí. Postupuje se poté klasicky jako při stornu zájezdu, dle Všeobecných podmínek CK.

Jak probíhá cesta trajektem?

Plavba na trase Dover - Calais trvá při ideálních podmínkách asi 1,5 h, na trase Dover - Dunkirk asi 2 h. Cestující na tuto dobu vystoupí z autobusu na palubu, kde jsou k dispozici toalety, kavárny, duty free obchod i směnárna. Po trajektu jsou rozmístěná křesla a gauče, kde je možné si odpočinout.

Jak probíhá cesta Eurotunnelem?

Cesta Eurotunnelem je nejrychlejší možností přepravy do Velké Británie (cca 35 min). Cestující zůstávají v autobuse nebo jeho nejbližším okolí. I zde jsou k dispozici toalety.

Zakázané předměty

Nezapomeňte, že na území Velké Británie a Irska jsou striktně zakázané jakékoli nože s délkou čepele větší, než 7,5 cm (a i tyto až od 18 let) a pepřové spreje. Pro klidný průběh zájezdu je dítěti s sebou vůbec nedávejte a raději zkontrolujte, že není kapesní nůž ukrytý v zapomenuté kapse batohu. Náhodná kontrola a následný příjezd policie může zdržet dalších 40 cestujících a výrazně narušit průběh zájezdu. Za kontrolu Vám předem děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace